Inspiracje ślubne

POMOC W DOBORZE FOTOGRAFA
W skrócie: czy fotografia ślubna jest potrzebna?
Czy nie lepiej zamówić tylko kamerzystę?
Czy może lepiej będzie, gdy ktoś z przyjaciół, rodziny udokumentuje Wasz wielki dzień?
Pytań byłoby bez końca. Takie zagadnienia najczęściej padają wśród narzeczonych.
Powiem tak, wszystko ładnie jest opisać, a rzeczywistość przedstawia inne nam barwy.
Obserwując Młode Pary, z czasem zauważam, że wolą wybrać kogoś sprawdzonego, który podejmie się zadania od początku do końca. Czyli od momentu robienia zdjęć do momentu zakończenia wydruku fotoksiążki i przekazania Młodym Parom w obiecanym terminie. Jest to bardzo ważne, by klienci z zadowoleniem odebrali Swoją sfotografowaną historię. Zwracajcie uwagę jaki jest czas oczekiwania odbioru. Moim zdaniem powyżej pół roku –  jest to całkowicie za dużo. Wiadomo każdy fotograf ma swój grafik, więc jest to kwestia indywidualna.
Profesjonalny fotograf nie udoskonali fotografii w kilka minut. Do tego potrzeba czasu, uwagi i pomysłu, by fotografia wyglądała olśniewająco. Czasem warto poczekać troszkę dłużej, by efekt końcowy był perfekcyjny.
Samo projektowanie fotoksiążki wymaga dobrej kompozycji, by zdjęcia miały „ręce i nogi”.
Każdy z nas chciałby mieć idealną pamiątkę również w pięknym opakowaniu, która nadaje blasku.
Te firmy także muszą zaprojektować i zrealizować ten upominek.
Jeżeli chodzi o mnie, mam już sprawdzone firmy, które od lat precyzyjnie i profesjonalnie podchodzą do swojego zadania :)

Fotograf czy kamerzysta? To jest kwestia indywidualna. Każdy ma inne potrzeby. Na pewno jest to ciekawy podarunek w postaci fotografii i filmu. Według mnie obydwa mają oryginalny przekaz. Fotografia zatrzymuje kadr, chwilę, wzruszenie. Można patrzyć bez końca na uchwycony „ułamek sekundy”. Zaś film pokazuję pewne wydarzenie, ciągły ruch. To też jest magiczne! :)

Musicie zadać sobie pytanie czy zależy Wam na profesjonalnych zdjęciach, które uwiecznią Wasz jedyny dzień w życiu, czy zależy Wam na innych wydatkach. Oczywiście przyjaciele i rodzina zrobią wszystko co w ich mocy, by zdjęcia były najpiękniejsze. Przeważnie fotografie są zrzucone na pendrive, każdy w innym folderze. Po upływie czasu, chcąc na spokojnie obejrzeć zdjęcia w niedzielny poranek człowiek zamiast się zrelaksować, zaczyna kombinować co, by tu zrobić, żeby w końcu zdjęcia miały swój ład. I tak za każdym razem. Wierzcie mi, wiem co mówię.
Z kolei fotograf ślubny, zadba o każdy szczegół. Wszystkie zdjęcia są uporządkowane w formie DVD i w pięknej fotoksiążce.
Gdzie po latach Klienci z uśmiechem na twarzy z przyjemnością wracają do swojego albumu.

Mam nadzieję, że pomogłam :)
Do zobaczenia przy kawce, by porozmawiać o Waszych oczekiwaniach, marzeniach. O tym  jak miałby wyglądać Wasz Wielki Dzień :-)

 

JAK ZROBIĆ IDEALNE SELFIE/ZDJĘCIE?
Pewnie wiele z Was się zastanawia jak zrobić sobie idealne zdjęcie.
Dlaczego innym wychodzi? 
Jak oni to robią?
W czym jest magia?

W zawodzie pracuję jako fotograf, więc pomyślałam sobie czemu, by Wam nie przekazać kilka trików, które spowodują, że pokochacie fotografować siebie i innych :)
Ok, zaczynamy!


1. Źródło światła. Wybierzcie dobre oświetlenie, tak by światło padało na twarz a nie odwrotnie. Najlepsze będzie naturalne, bądź przy samym oknie. Dla tych, którzy chcą się pobawić światłem nocą, dobrze jest mieć przy sobie lampkę, świecę itd. 

2. Ustawienie. Ustawcie aparat/telefon na wysokości oczu lub wyżej. Ja osobiście, wolę trochę wyżej, ponieważ twarz ładnie się prezentuje, oczy wydają się być większe. Ale uwaga uwaga! Te osoby które mają duże czoło powinny unikać tego typu ustawienia, ponieważ będą miały wrażenie 2x większego czoła.

3. Linia twarzyUstawcie podbródek bokiem w dół – dzięki temu linia twarzy ładnie się zarysowuje.  
Czasem można robić od dołu, ale częste jest wrażenie podwójnego podbródka.


4. Seria zdjęćTa opcja jest pomocna dla początkujących. Pierwsze zdjęcia nie wychodzą, są rozmazane, bądź wyszła nie ta mina co chcieliśmy. A seria zdjęć pozwoli na szybkie pstrykanie zdjęć, sek. po sek. i na końcu można wybrać najlepsze ujęcie. To zachęca do robienia dalszych zdjęć.

5. Zabawa profilem.  Róbcie różne pozy podbródkiem w jedną i drugą stronę, patrząc cały czas w obiektyw. Niektórzy wolą z prawej strony się ustawiać, ponieważ mają ładniej ułożone włosy. Pokazujcie emocje! :-) 

6. Strike a pose. Inaczej – wymyślamy swoją trafną pozę, w której najlepiej się czujemy. Jest to uśmiech, dziubek, dłonie wokół twarzy bądź po prostu szalona mina :D Musi być to Wasz charakterystyczny gest.

7. Szalej! Baw się!  Niektórzy nie lubią pozowanych i idealnych zdjęć. Wręcz odwrotnie wolą spontaniczne uśmiechy, zaskakujące miny itd.

8. Charakterystyczne rekwizyty. Chodzi o przedmioty/zwierzęta/scenografie, które stale nam towarzyszą np. łóżko, zwierzęta, ludzie, biżuteria, publiczne miejsca. Jak najbardziej urozmaicą nasze zdjęcie/selfie. Pamiętajmy, by jednak nie przesadzać. Unikajmy np. ręczników zawieszonych na kaloryferze, lustra które odbijają nieciekawy element. Dla zaawansowanych jest to ogromna frajda do eksperymentowania. 
Ale to trzeba już świadomie uzyskiwać ten efekt :)

Powodzenia! :)

 

 

BUKIET KWIATÓW

Istotną a zarazem małą rzeczą będzie bukiet kwiatów. Wydaje nam się, że to tylko dodatek. Okazuje się, że przydaje nam się w wielu kwestiach i momentach. Warto poszukać sobie w internecie jaki styl nam się podoba, czy chciałybyśmy skopiować czy coś pozmieniać, by pasowało do naszego gustu na sto procent! Im wcześniej tym lepiej, bo mamy czas na zastanowienie, obserwację itd. :) Przydaje się na pewno w dniu ślubu, to oczywiste :) i na plener. Jak to zrobić, by nie wydawać 2 razy na ten sam bukiet kwiatów. Wiadomo ślub przeważnie jest w sobotę, a plener innego dnia. Czasem jest to różnica 1-4 tygodni. Musiałam napisać o tym wpis, ponieważ w tym roku przydarzyła mi się ciekawa sytuacja. Stwierdziłam, że obowiązkowo muszę z Wam się podzielić tą nowinką. Bo to strzał w dziesiątkę! Otóż.. zaczynam pewną historię…

Pewnego dnia za górami za lasami, w zasadzie za jeziorami przyjechała do mnie Para Młoda na plener. Umawiamy się nad ranem, by uchwycić ranne promienie słońca. Witamy się, ściskamy i idziemy w wybrane miejsca, które już wypatrzyłam wcześniej. Prowadzę ich do celu.  A Panna młoda coś wyciąga z torebki. Patrzę i patrzę, ku zdziwieniu wyjmuje BUKIET KWIATÓW ze swojego ślubu. Wyglądał tak świeżo, tak pięknie. Pytam się jak to zrobiłaś?? Wyobraźcie sobie: zamroziła! :D
Plusy:
– objętościowo tak samo wygląda jak pierwszego dnia
– wszystkie kwiaty są pełne ( pod warunkiem, że umieścimy tak, by stał w pionie) wiem ciężka sprawa z tym
– nie trzeba kupować kolejnego bukietu

Minusy:
– troszkę jest wyblakły, ale to troszkę. Mnie osobiście to nie przeszkadzało.

Jeżeli macie czas to po prostu przetestujcie np. na róży. I wtedy będziecie widziały na żywo jak to wygląda :)
Poniżej przedstawiam Wam pewne propozycje bukietów kwiatów.
Miłego oglądania Moje Miłe Panie i Panowie :)

16

40

41

70

71

72

74

74-2

75-2

75

76

104

133

176

 

 

DEKORACJA LOKALU

Lokal wybieramy przypadkiem, bądź planujemy już od dłuższego czasu. Niektórzy mają wypatrzone miejsce,  czekają na nie kilka miesięcy i dłużej. Wszędzie są plusy i minusy. Te osoby, które szybko chcą się pobrać, faktycznie mają mało czasu na zrealizowanie wszystkiego „perfect” na ostatni guzik. Z kolei te pary, które spokojnie rezerwują sobie termin na ok.1-2 lat mają czas na zastanowienie, ulepszenie pewnych detali itd. Spokojnie, niezależnie od czasu wszystko da się zrobić, by efekt był zadowalający dla Młodej Pary :) Warto się zastanowić czy wybieramy jakieś dodatki  w wybranym kolorze, np. zaproszenia, bukiet kwiatów, buty, makijaż w kolorze ‚niebieskim’. Wtedy warto skupić się na jednej kolorystyce. Minimalnie ale uporządkowane :) Tak samo robimy z dekoracją sali, jak już zostajemy przy przykładowym niebieskim to można pójść w różne odcienie niebieskiego, by było ciekawiej.

Na swoim przykładzie, zdawało mi się, że ogarnę wszystko pod kątem dekoracji, zaproszeń i pozostałych detali ślubnych. Prawie wszystko się udało oprócz lokalu! Niestety człowiek ma masę rzeczy na głowie, spraw do załatwienia – nie ogarnie wszystkiego samemu w tak krótkim czasie. Dekoracja wyszła nieźle, ale nie bajecznie,  z wyniku braku czasu.. I zapomniałam napisać,  że organizowaliśmy to sami, to też spowodowało, że nie do końca wyszło perfekt.

Już mówię dlaczego. Ponieważ wydaje nam się, że zaoszczędzimy, ale wierzcie mi, nie do końca tak bywa. Bo trzeba coś dokupić, a to taśmy zabrakło, a to coś tam i wiecznie coś tam. Gdybym miała cofnąć czas to chyba zdecydowałabym się na wynajęcie dekoracji, ponieważ macie już gotowe katalogi z propozycjami, możecie poprosić o pewne zmiany, i co najważniejsze, montują Ci to! I to jest rewelacyjne! Owszem wygodne.
Jeżeli zdecydujecie się na zrobienie dekoracji samemu weźcie pod uwagę to, że dekorację można zrobić kilka dni wcześniej, bo.. wcześniej był poprzedni ślub, a co się dzieje kilka dni przed ślubem – sporo spraw do załatwienia.
Aczkolwiek podziwiam i jeszcze raz podziwiam, te osoby które z klasą robią samemu dekoracje :) Śmiało pochwalcie się, może wstawię tu na bloga, by inni mogli podziwiać. Wysyłajcie na tego maila: alexandranadzieja@gmail.com
Jeżeli w domu weselnym proponują Wam dekorację, a Wy chcielibyście zrobić inaczej niż dotychczas robili, pytajcie się czy można zmodyfikować, po prostu. Niektórzy z chęcią pomogą, ponieważ dla nich klient to skarb! :)
Poniżej wstawiam przykładowe dekoracje, starałam się urozmaicić, by było dla każdego. Miłego oglądania :))

18

9

8

19

23

25

20

28

26

34

39

180

38 (2)

36

37

38

35

79

83 (2)

136

83

67

68

43

89

55

54

53

137

138

barnceremonymontage

101

139

98

99

110

177

175

111

Źródło: Pinterest

 

 

FRYZURA

Czym dla kobiety jest fryzura? Myślę, że czymś co daję nam kobiecość i blask.
Na swoim przykładzie, długo nie przywiązywałam wagi do tego jak włosy są upięte, bądź jak o nie dbać.  Do momentu kiedy zostałam mamą. Wcześniej studia, szkolenia, wyjazdy spowodowały, że całkowicie zapominałam o swojej urodzie, dbaniu o siebie, o włosy! Człowiekowi się wydaje, że ma dużo czasu, że wyrobi się ze wszystkim. Wcześniej tak siebie usprawiedliwiałam. Do momentu kiedy się ocknęłam i uświadomiłam sobie, że to tylko wymówki! Najlepiej zwalić na coś niż przyznać się, że coś się zaniedbało. Kiedy zwolniłam tempo w swoim życiu będąc w ciąży, zaczęłam zauważać siebie, swoje włosy, twarz, ubiór. Zaczęłam oglądać różne blogi, czerpałam z nich inspiracje i tak to się zaczęło. Często bywa tak, że upiększamy się na jakąś okazję: ślub, chrzciny, komunię itp. Zapominamy, że na co dzień także możemy być piękne i zadbane. Myślę, że dla kobiety to bardzo ważne. Mnie z kolei to daje siłę i wiarę, że mogę więcej. Chętniej oglądam się w lustrze, pstryknę sobie fotkę i sobie tak myślę, niezła ze mnie kobietka. Czasem tak trzeba! By zmotywować siebie i podobać się sobie :)
A ślub dla Panny Młodej jest baaardzo ważny, więc fryzura musi być magiczna. A co, raz się żyje! :)
Z obserwacji zauważyłam, że sporo kobiet czesało się na „mocno sprayowane” fryzury. Wierzcie mi, naprawdę nie za dobrze się prezentuje na naszej głowie. Z tego względu, że postarza nam twarz, fryzura błyszczy się na zdjęciach i to przesadnie!
Myślę, że naturalne włosy są piękne i zabijajmy ich siłą sprayu. Trochę nie zaszkodzi, bo coś w końcu musi trzymać naszą fryzurkę, ale z umiarem. Ostatnio jest moda na „naturalność” i bardzo dobrze! Wystarczy jakiś ciekawy warkocz z kłosami, bądź upięte włosy, które wyglądają tak pięknie, że nie można oderwać wzroku :))
Wiem, że ciężko znaleźć sprawdzoną fryzjerkę, sama miałam z tym problem i to bardzo długo. Aż do czasu kiedy poznałam Wiktorię Kowalik. Po prostu powaliła mnie na kolana! Tutaj podaję linka do jej funpage: Wiktoria Kowalik HairStylist.
I Kochane przedstawiam Wam przykładowe fryzurki, może któraś Was zainspiruje :-)

4

8

12

11

41

43

6a00e5536c293f8833019affc42adc970b-700wi

6

13

7

24

16Źródło: Pinterest

Teraz dla Panów coś specjalnego! Wybrałam kilka zdjęć jak można ciekawie dobrać sobie garnitur na swój ślub. Przeważnie Pan Młody wybiera klasyczny krój i kolorystykę – czerń. Jest to kolor elegancji i nigdy nie wychodzi z mody. Ale… inne odcienie bywają także nieziemskie.
Co warto wziąć pod uwagę ?Przede wszystkim swoją osobowość – Ci emanujący  spokojem zazwyczaj wybierają czerń, szarość. Ci, którzy chcą pokazać odrobinę szaleństwa wybierają niebieski, biel, bądź akcentują skarpetki jakimś żywym kolorem.
Moja opinia wychodzi z  rozmów z Młodymi Parami. Każdy oczywiście może mieć odmienne zdanie :)

2

3

Zwróćcie uwagę, że można akcentować muszkę w żywych odcieniach bądź w oryginalnych wzorach  – najbardziej pasują do niej neutralne kolory garnituru jak np. beż, szarość itp. Tu nowością stają się bukieciki kwiatów w przypince, które nadają wiosenny klimat.
I o wiele bardziej łączą się z bukietem Panny Młodej. Już na pierwszy rzut oka wiadomo, że to Pan Młody :))

14

8

31

33

34

32

34

36

37

40

1

Źródło zdjęć Pinterest

 

Postanowiłam, że założę nową podstronę „Inspiracje ślubne / wedding inspirations”.
Fotografuję już jakiś czas, zaobserwowałam, że niektóre pary same zaczynały się pytać w jakiej kolorystyce byłyby odpowiednie kwiaty, jak udekorować salę itd.
Więc pomyślałam czemu, by nie przedstawiać propozycji wszystkim, którzy mają wątpliwości, bądź tym którzy nie wiedzą jak się do tego zabrać.
Pomysł krążył już od jakiegoś czasu, ale nie wiedziałam jak go sformuować, jak przedstawić publicznie.
Więc,.. jak nie teraz to kiedy? ;) ..dzisiaj oficjalnie zakładam bloga ;)

Dzisiejszym tematem jest SUKNIA ŚLUBNA.
Ja osobiście jestem miłośniczką ubrań koronkowych. Moim zdaniem suknia koronkowa przedstawia elegancję, piękno, kobiecość i już sama w sobie tworzy ozdobną biżuterię. Oczywiście to zależy od tego jak zaprojektujemy górną cześć.
Uważam, że jest też wiele pięknych innych ;) Skromnych, w stylu hiszpanki, princessa itd.
Moje drogie tylko pamiętajcie, że czasami jak chcemy wszystko zawrzeć w swojej niepowtarzalnej sukni, czasem warto się zastanowić czy nie lepiej byłoby odjąć pare kwestii by nie psuć uroku. Suknia ślubna prezentuje Wasz charakter, wdzięk i grację. Zastanówcie się kilka razy, prześpijcie się z „wypatrzoną suknią”, przeglądajcie katalogi, pytajcie się znajomych czego unikać a czego nie ;-)

Poniżej przedstawiam Wam przykładowe suknie ślubne, może staną się dla Was inspiracją ;)

171

170

164

173

172

169

161

162

163

159

157

155

154

153

149

150

126

116

115

107

106

92

29

30

7

Źródło: Pinterest

Facebook